2020 EquinePure 38TH ANNUAL NSW STATE RIDING PONY SHOW

Supreme Led Show Pony Exhibit : Rotherwood Spring Parade

Supreme Led Show Hunter Pony Exhibit : Saradale Secret Treasure

Supreme Led Show Pony Youngstock Exhibit : Merry Mittens of Royalwood

Supreme Led Show Hunter Youngstock Exhibit : Wildgrove Viva

The Mary Reed Memorial-Supreme Champion Ridden Show Pony : Mirinda Matinee Classic

The Deborah Bell Memorial-Supreme Champion Ridden Show Hunter Pony : Yartarla Park Show Scene

Supreme Ridden Overheight Show Hunter Hack : Sonos Park Timeless Encore

Best Led NSW Bred Riding Pony РRoyalwood West End РJoanne Prestwidge

Champion Led Youngstock Show Pony Filly – Merry Mittens of Royalwood – Joanne Prestwidge

Reserve Champion Led Youngstock Show Pony Filly – Westgrove Homecoming Queen – Maia Warren

Champion Led Youngstock Show Pony Gelding – KT So Fine – Karen Townsend

Champion Led Show Pony Stallion – Rotherwood Spring Parade – Louise Ryan

Champion Led Show Pony Mare – Mirinda Do-Re-Mi – Michael Christie

Reserve Champion Led Show Pony Mare – Royalwood Song Book – Naomi Brincau

Champion Led Show Pony Gelding – Mandaley A Touch of Silk – Melanie Skinner

Reserve Champion Led Show Pony Gelding – Wakefield Classic – Renae Dorney

Champion Led Overheight Show Hack – Royalwood West End – Joanne Prestwidge

Reserve Champion Led Overheight Show Hack – Coachwood Arietta – Sandra James

Champion Led Youngstock Show Hunter Filly – Wildgrove Viva – Michayla Pennie

Reserve Champion Led Youngstock Show Hunter Filly – Wildgrove Valkyrie

Champion Led Show Hunter Mare – Saradale Secret Treasure – Melinda De Rooy

Reserve Champion Led Show Hunter Mare – Allira Park Paspaley – Kirsten Strath

Champion Led Show Hunter Gelding – Highgate Pop Muzik – Alexandra Langthorne

Reserve Champion Led Show Hunter Gelding – KT Fine Style – Melanie Skinner

Champion Led Overheight Show Hunter – Theresa Park Bonnacord – Wynter Schultz

Reserve Champion Led Overheight Show Hunter – Sonos Timeless Encore – Alexis Borg

Champion Led NSW Bred Overheight – Royalwood West End – Joanne Prestwidge

Reserve Champion Led NSW Bred Overheight – Coachwood Arietta – Sandra James

Champion Led NSW Bred Gelding – KT Fine Design – Trish Bennett

Reserve Champion Led NSW Bred Gelding – KT Fine Style – Melanie Skinner

Champion Led NSW Bred Youngstock – Westgrove Homecoming Queen – Maia Warren

Reserve Champion Led NSW Bred Youngstock – Kepeka Koreena – K & K Fenton

Champion Ridden Mini Pony – Riegal Ballerina – Sarah Amundsen

2019/20 Newcomer Ridden Show Pony ne 12.2hh

1st – Carlton Grove Firefly – Stacey Hayter

2019/2o Newcomer Ridden Show Pony over 12.2hh ne 13.2hh

1st – Mirinda Do-Re-Me – Michael Christie

2nd – Mandaley A Touch of Silk – Melanie Skinner

3rd – Rotherwood Spring Parade – Louise Ryan

2019/20 Newcomer Ridden Show Pony over 13.2hh ne 14.2hh

1st – Wakefield Classic – Renae Dorney

Champion Newcomer Ridden Show Pony – Wakefield Classic – Renae Dorney

Reserve Newcomer Ridden Show Pony – Mirinda Do-Re-Me – Michael Christie

2019/20 Newcomer Ridden Show Hunter Pony over 12.2hh ne 13.2hh

1st – Xtra Brilliance of Sefton – Michael Christie

2019/20 Newcomer Ridden Show Hunter Pony over 13.2hh ne 14.2hh

1st – Allira Park Paspaley – Kirsten Strath

2nd – Daisy Patch Witchery – Alysha Faets

Champion Newcomer Ridden Show Hunter Pony – Allira Park Paspaley – Kirsten Strath

Reserve Newcomer Ridden Show Hunter Pony – Xtra Brilliance of Sefton – Michael Christie

Champion Ridden Show Pony Stallion/Colt – Rotherwood Spring Parade – Louise Ryan

Champion Ridden Show Pony Mare/Gelding ne 12.2hh – Drumeden Chanel – A & T Walsh

Reserve Champion Ridden Show Pony Mare/Gelding ne 12.2hh – Harrington Park Panache – Nina Eerden

Champion Ridden Show Pony Mare/Gelding over 12.2hh ne 13.2hh – Merivale Park Remembrance – Jacinda Smith

Reserve Champion Ridden Show Pony Mare/Gelding over 12.2hh ne 13.2hh – Mirinda Do-Re-Mi – Michael Christie

Champion Ridden Show Pony Mare/Gelding over 13.2hh ne 14.2hh – Mirinda Mr Matinee – Julie Crisp

Reserve Champion Ridden Show Pony Mare/Gelding over 13.2hh ne 14.2hh – Wakefield Classic – Renae Dorney

Champion Childs Ridden Show Pony – Drumeden Chanel – A & T Walsh

Reserve Champion Childs Ridden Show Pony – Glomax Jazzman – Olivia Hum

1st – ENSW/RPSBS Open Show Pony ne 14.2hh – Mirinda Mr Matinee – Julie Crisp

Champion Ridden Show Hunter Mare/Gelding over 12.2hh ne 13.2hh – Highgate Pop Muzik – Alexandra Langthorne

Reserve Champion Ridden Show Hunter Mare/Gelding over 12.2hh ne 13.2hh – Langtree Close Encounters – A & T Walsh

Champion Ridden Show Hunter Mare/Gelding over 13.2hh ne 14.2hh – Yartarla Park Show Scene – Jessica Callus

Reserve Champion Ridden Show Hunter Mare/Gelding over 13.2hh ne 14.2hh – Allira Park Paspaley – Kirsten Strath

Champion Childs Ridden Show Hunter Pony – Corndale Kiss and Tell – Anneliese Hughes

Reserve Champion Childs Ridden Show Hunter Pony – Yartarla Park Show Scene – Jessica Callus

Champion Ridden RSPSB Overheight Show Hunter Hack – Sonos Park Timeless Encore – Alexis Borg

Reserve Champion Ridden RSPSB Overheight Show Hunter Hack – Theresa Park Bonnacord – Wynter Schultz

Champion Ridden Childs Overheight Show Hunter Hack – Sonos Park Timeless Encore – Alexis Borg

Reserve Champion Ridden Childs Overheight Show Hunter Hack – Theresa Park Bonnacord – Wynter Schultz

1st – ENSW/RSPSB Open Show Hunter Pony ne 14.2hh – Xtra Brilliance of Sefton – Michael Christie

Champion Ridden Overheight Newcomer Show Hack – Debanlay Jadore – Courtney Smith

Champion Led Home Produced RPSBS Pony ne 14.2hh – Wakefield Classic – Renae Dorney

Reserve Champion Led Home Produced RPSBS Pony ne 14.2hh – Rotherwood Spring Parade – Louise Ryan

Champion Led Double Registered Stallion/Colt – Rotherwood Spring Parade – Louise Ryan

Champion Led Double Registered Mare/Filly – Saradale Secret Treasure – Melinda De Rooy

Reserve Champion Led Double Registered Mare/Filly – Drumeden Chanel – A & T Walsh

Champion Led Double Registered Gelding – Whitehill Medicine Man – Kevin Walker

Reserve Champion Led Double Registered Gelding – KT So Fine – Karen Townsend

Best Led Double Registered Riding Pony – Rotherwood Spring Parade – Louise Ryan

Champion Ridden NSW Bred Pony – Whitehill Medicine Man – Kevin Walker

Reserve Champion Ridden NSW Bred Pony – Sonos Park Skyes the Limit – Alexis Borg

Champion Ridden NSW Bred Overheight Hack – Sonos Park Timeless Encore – Alexis Borg

Reserve Champion Ridden NSW Bred Overheight Hack – Theresa Park Bonnacord – Wynter Schultz

Champion Ridden Home Produced Riding Pony – Wakefield Classic – Renae Dorney

Reserve Champion Ridden Home Produced Riding Pony – Debanlay Jadore – Courtney Smith

Champion Ridden Double Registered Riding Pony – Langtree Close Encounters – A & T Walsh

Reserve Champion Ridden Double Registered Riding Pony – Rotherwood Spring Parade – Louise Ryan